Konec Intel XScale procesorů?

Úterý, 6. Červen 2006

Když máme dnes ten pekelný den (06. 06. 06), tak se rozhodně musí stát něco velmi ošklivého. A taky že ano. Ráno mne praštila RSS čtečka článkem na MSMobiles, který odkazuje na článek původem z Financial Times, že Paulem Otellinim, šéfem Intelu, avizovanou "prohlídkou" firemních divizí "nezůstane kámen na kameni". Ona totiž výroba na ARM architektuře postavených Intel XScale procesorů je v přímém ohrožení s možností prodeje divize díky ztrátám, které produkuje, a taky neprosazením se na trhu procesorů pro mobilní telefony, kde je Intel válcován společnostmi Texas Instruments a Samsung. Ještě tedy není o tom přímo rozhodnuto, že XScale končí, ale tato divize je na černé listině. A to ji Intel koupil za 700 milionů dolarů od bývalé společnosti Digital Equipment Corporation.

Co to znamená? Pokud k tomu dojde, tak asi na tento svět nepřijdou plánované XScale procesory bežící až na jednogigaherzové rychlosti a asi by také nebyly následníci 3D akcelerátorů Intel 2700G.

Vyvstává otázka, jestli je od HTC změna procesorů vsazovaných do jejich vlastních nových PDA tah znající víc pozadí těchto zpráv nebo tah prozíravý.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: