Synchronizační chyba 85010014 u AS 4.1

Čtvrtek, 25. května 2006

Velmi častým jevem při synchronizaci PDA s Outlookem na PC je chybové hlášení "Synchronizační chyba 85010014". Co s tím? Pokusíme se to napravit.

Důvody této chyby:

  1. Adresář Application Data není na očekávaném místě, je přesměrován.
  2. Outlook na PC je v off-line módu
  3. Zapnuté blokování skriptů v Outlooku
  4. ActiveSync je nekorektně zaregistrovaný kOutlooku

Náprava chyb:
V první řadě je doporučeno vždy použít poslední verzi ActiveSync staženou (anglická verze, česká verze, slovenská verze) z webu Microsoftu (aktuální verze je 4.1). Ta by měla opravit všechny tyto chyby, kterými trpěly předchozí verze AS 4.x. Není doporučováno instalovat verzi, která je na se zařízením dodaném CD, protože to mohou být starší verze, které trpí těmito neduhy.

Pokud se vám ani reinstalací (odinstalováním a znovunainstalováním) ActiveSyncu na staženou verzi nepodaří rozchodit, pak řešením bodů:

  • Řešení bodu 2.: Přepněte Outlook na PC do on-line módu
  • Řešení bodu 3.: Ujistěte se, že váš antivir/bezpečnostní software nezablokoval skritování v Outlooku. Pokud ano, povolte jej.
  • Řešení bodu 4.: Zazálohujte si (pomocí exportů dat) údaje z Outlooku na disk, odinstalujte ActiveSync, Outlook. Pak nainstalujte Outlook, nakonfigurujte profil v Outlooku, naimportujte zpět data do Outlooku, nainstalujte stažený ActiveSync a nakonec připojte zařízení přes USB a vytvořte nové partnerství. Pak by měla synchronizace běhat bez problémů.

Pro ty, co upgradují operační systém na Windows Mobile 5, je doporučením před instalací verze 4.1 smazat veškeré partnerství, která jsou na daném PC či notebooku, po té provést upgrade na AS 4.1, provést hardreset PDA, dále provést upgrade OS v režimu Guest/Host k AS (tedy nevytvářet partnerství s neupgradovaným zařízením) a až po dokončení upgradu OS vytvořit nové partnerství.

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: