Sdílení dat z GPS ve Windows Mobile 5

Pátek, 19. Květen 2006

Necháváte se navigovat svým oblíbeným navigačním softwarem (třeba TomTom Navigator 5), ale zároveň byste chtěli mít v nějakém jiném GPS softwaru zaznamenanou trasu pro další zpracování? S WM5 nic snažšího.

Windows Mobile 5.0 byly totiž obohaceny o novinku, říkejme ji GPS manager, který nám umožní sdílení dat příchozích z GPS přijímače. Jak to zprovoznit?

  • Nejdříve si zjistíme, jestli nám výrobce našeho zařízení nezapomněl zpřístupnit GPS ovládací panel (pokud jej při tvorbě ROM pro naše zařízení zapomněl přidat, budete muset použít jiný software, třeba GPSGate). Tento panel by se měl nacházet v Start->Settings/Nastavení->System. Pokud tam není, v registrech si jej můžeme zobrazit úpravou klíčů HKLM\ControlPanel\GPS Settings\Hide=0 (DWORD) a HKLM\ControlPanel\GPS Settings\Group=1 (DWORD). Pokud je tam hodnota Redirect, tak ji smažte a proveďte soft-reset. Pak by se nám na uvedeném místě v Nastavení měla objevit ikona GPS.
  • Pokud máme BT GPS přijímač, je potřeba jej nejdříve spárovat s našim PDA a vytvořit odchozí COM port (v případě, že naše PDA má Microsoft BT Stack, postupujte podle mého návodu body 2 a 3), v případě že má Widcomm/Broadcom BT stack, stačí GPSku spárovat, COM port se vytvoří sám.
  • Spustíme GPS manager z Ovladacích panelů a na záložce Programs/Programy nastavíme port na None/Žádný.
  • Pomocí free utility PHM Device Manager zjistíme, který COM port máme volný.
  • Ten pak nastavíme v GPS Manageru na záložce Programs/Programy, na záložce Hardware nastavíme skutečný COM port našeho GPS přijímače (u integrovaných to bude port podle manuálu, u BT GPSek ten, který jsme vytvořili, v případě Widcommu to je většinou COM8) a rychlost nastavíme opět podle naší GPSky (metodou pokus omyl jsem zjistil, že univerzálně by rychlost 57600 baudů měla být pro všechny GPS přijímače) a v konečné fázi na záložce Access/Přístup zaškrtneme to jediné pole, které je nám nabídnuto.

Tím máme nastaveno sdílení našeho GPS přijímače. Pak již stačí nastavit námi používané navigace a GPS softwary na námi na záložce Programs/Programy zvolený COM port. A pokud jste někde něco neudělali špatně, tak by to mělo chodit…

Reklamy

Zanechat Odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: